مرکز فروش اسپاگتی رنگی

اسپاگتی رنگی از جمله از پر طرفدارترین نوع اسپاگتی ها در سراسر جهان به شمار می رود و هر ساله به طرفداران آن افزوده می گردد. به خمیر ماکارونی انواع ویتامین ها، پروتئین و مواد افزودنی دیگر اضافه می نمایند، به همین دلیل ماکارونی یک غذای مغذی به شمار می رود.

مرکز فروش اسپاگتی رنگی

دانستنی هایی درباره اسپاگتی رنگی

دانستنی هایی درباره اسپاگتی رنگی قیمت اسپاگتی رنگی با توجه به اندازه بسته متفاوت است. از زمان تولید این نوع غذا تاریخ دقیقی در دست نیست. مورخان تنها می دانند که ماکارونی را چینی ها ابداع کرده اند. مردم این کشور هنوز هم از محصولاتی به همین شکل به نام نودل استفاده می نمایند. بعدها با آشنایی مردم ایتالیا با این غذا، تنوع آن را گسترش دادند. ایتالیایی ها انواع سبزیجات و مواد رنگی دیگر را به عنوان سس به ماکارونی افزودند. این مردم از جلبک جهت رنگی کردن ماکارونی استفاده می نمایند. 

آیا می دانید تولید کنندگان برای رنگی کردن ماکارونی از چه موادی استفاده می نمایند؟
یکی از متداول ترین ماده برای رنگی کردن ماکارونی ها استفاده از پودر سبزی های متنوع است. این پودر شامل سبزیجاتی مانند، گوجه فرنگی، اسفناج، هویج یا مخلوطی از تمامی این مواد است.
این پودر ها را به خمیر ماکارونی می افزایند. با توجه به رنگ پودر سبزی که به خمیر ماکارونی افزوده شده است، ماکارونی های رنگ های مختلفی از جمله سبز، قرمز و نارنجی خواهند داشت. روش های دیگری هم برای رنگی کردن ماکارونی وجود دارد.
به تازگی جهت رنگی کردن این ماده غذایی از جلبک های دریایی استفاده می گردد. جلبک ها را ابتدا در استخرهای وسیعی پرورش می دهند.
پس از رشد جلبک ها، آن ها را خشک می نمایند و به شکل پودر در می آورند. از پودر به دست آمده جهت رنگی کردن ماکارونی استفاده می کنند. این پودر فواید زیادی در درمان بیماری هایی مانند، قند خون، انواع سرطان ها و فشار خون دارند.

طراحی اسپاگتی رنگی در کارخانجات

طراحی اسپاگتی رنگی در کارخانجاتبرای اینکه بتوانیم یک اسپاگتی عالی تهیه کنیم، نیاز به مواد اولیه و خصوصا خمیر مرغوب داریم. این خمیر داخل دستگاه مارپیچ ورز داده می شود. دستگاه خمیر را در شکل های گوناگون از جمله، ورمیشل، فرمی، رشته ای و لازانیا از غالب های مختلف عبور می دهد.  

جهت طراحی اسپاگتی های بی نقص زیر باید به مواد زیر توجه کنیم:

 1. بعد از اینکه خمیر مورد نظر در قالبی دلخواه شکل گرفت، بلافاصله نیاز است تا ماکارونی را خشک کنیم. برای این کار ماکارونی ها را در سیستم خشک کن قرار می دهند. این عمل را انجام داده می شود تا رطوبت موجود در ماکارونی با رطوبت موجود در محل یکسان شود، در غیر این صورت، ماکارونی ها ترک می خورند و می سوزند. این مراحل توسط واحد نظارت کارخانه با دقت دنبال می شود و محصول تحت نظارت کیفی قرار می گیرد.
 2. در مرحله بعدی از دستگاه سرد استفاده می کنیم. بعد از اینکه محصول خشک گردید و تحت حرارت بالا قرار گرفت، برای جلوگیری از ترک خوردگی محصول آن را در دستگاه سرد کن قرار می دهیم. ماکارونی ها تا دمای مورد نظر، در این بخش کم کم سرد می شوند.
 3. ماکارونی های آماده قبل از اینکه عرضه شوند، طی عملیاتی برش داده می شوند و داخل بسته بندی های بهداشتی قرار می گیرند. در این بخش محصول درون انبارهای ذخیره استراحت می نمایند. تا اینجا دیگر نیازی به عمل خشک کردن نداریم. پس از پایان این مرحله همه رشته ها باید دارای دما و رطوبت یکسان باشند. در صورتی که این مرحله درست به پایان نرسد، ممکن است رشته ها خم گردند و ترک های کوچک بردارند.
 4. حالا نوبت آن است که محصول استراحت دیده را وارد دستگاه برش کنیم. برش توسط اره های مخصوص در اندازه های متفاوت انجام می شود. پس از پایان برش، نوبت بسته بندی می رسد. روی بسته بندی ها اطلاعاتی از محصول، زمان تولید و زمان انقضای درج می گردد.
 5. در مرحله پایانی اسپاگتی هایی رنگی در بسته بندی های مختلف در کارتن های محصول مرتب چیده می شوند. در این مرحله کیفیت محصولات را دوباره کنترل می کنند. اگر مشکل خاصی نباشد، محصول را توسط کامیون ها بارکشی مخصوص بار می زنند.

مراحل تولید اسپاگتی رنگی

مراحل تولید اسپاگتی رنگیتولید اسپاگتی رنگی در کارخانه دارای مراحل مختلفی است. اسپاگتی های رنگی را در خانه هم می توانید تهیه کنید. تنها کافی است از سبزی های متنوع از جمله اسفناج یا لبو استفاده کنید. این سبزیجات غذا را خوش طعم تر می کند. در این بخش نحوه تولید ماکارونی رنگی در کارخانه جات را توضیح خواهیم داد. 

 1. در ابتدا آرد ماکارونی در سیلوی مخصوص ذخیره می گردد. سیلوها بزرگ هستند و ظرفیت انبار کردن بالایی دارند. از این بخش آرد وارد خط تولید می شود.
 2. برای مخلوط کردن آرد و مواد افزودنی دیگر مانند ویتامین ها، گلوتن و مواد رنگی از دستگاه های مخصوصی به نام میکسر استفاده می گردد. این آرد را از الک رد می نمایند. در این بخش مواد زائد از ماکارونی جدا می گردد.
 3. در بخش بعدی توسط دستگاه شوتینگ مواد اولیه را وارد ماشین تولید می نمایند.
 4. بخش تولید شامل دستگاه پرس می باشد. این دستگاه بخش های مختلفی دارد. از جمله این بخش ها عبارتند از:
 •  فیلتر
 • ترازوی دیجیتال
 • کنترلر دیجیتالی آب
 • سیستم پلی ماتیک، این سیستم مخصوص ترکیب آب و آرد است.

در این قسمت خمیر داخل خمیر دان قرار می گیرد. این بخش دارای مارپیچ است که خمیر را ورز می دهد و در اینجاست که خمیر فرم می گیرد.

نمایندگی فروش اسپاگتی رنگی در تبریز

نمایندگی فروش اسپاگتی رنگی در تبریزنمایندگی فروش اسپاگتی سعی در تامین نیاز مشتریان گرامی دارند. اسپاگتی غذای خوش طعمی است که طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد.
ماکارونی یک غذای مقوی است که همه افراد در تمامی سنین می توانند از آن استفاده نمایند. استفاده از این غذا در سراسر جهان در حال گسترش است.
ماکارونی در اشکال متنوع و در رنگ های گوناگون تهیه می گردد، به همین دلیل غذایی جذاب برای کودکان به شمار می رود. از انواع اشکال ماکارونی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • ماکارونی هایی که به شکل برنج، ستاره، مثلث سوراخ دار، حبه ای، عدسی، انگشتری، الفبا، حلقه ای، اعداد و غیره تولید می شوند جهت استفاده در سوپ مناسب می باشند.
 • ماكارونی كوتاه که به شکل های صدفی، حلزونی، مارپیچ، ریسمانی تابیده و ماكارونی بلند لوله ای نازك تهیه می گردند. ممکن است این ماکارونی ها صاف یا خط دار باشند، یا تو خالی و تو پر تولید گردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما