خریدار اقسام مختلف ماکارونی رشته ای 700 گرمی

ماکارونی رشته ای 700 گرمی از جمله خوشمزه ترین غذاهایی است که افراد در سنین مختلف آن را می پسندند. این محصول خوراکی از آرد گندم سمولینا تهیه شده و به صورت خشک در اشکال مختلف موجود است؛ اما به نظر می رسد که فرم رشته ای ماکارونی، پرطرفدارتر از سایر نمونه های شکل دار باشد. تعداد زیاد خریداران اقسام مختلف ماکارونی ، گواهی بر این مدعاست.

خریدار اقسام مختلف ماکارونی رشته ای 700 گرمی

۵ اشتباه هنگام درست کردن ماکارونی رشته ای

۵ اشتباه هنگام درست کردن ماکارونی رشته ایسوای از نوع و کیفیت ماکارونی خریداری شده، روش تهیه آن نیز بسیار مهم می باشد.
اولین چیزی که در رابطه با طرز تهیه ماکارونی خوشمزه به ذهن می رسد؛ به کار بردن یک سس عالی می باشد؛ اما نکته شایان ذکر این است که پیش از هر چیز باید به آماده سازی صحیح ماکارونی دقت کرده و سپس آن را با مواد مختلف مزه دار نمود.

در اینجا به 5 اشتباه رایج که اغلب مردم در هنگام درست کردن ماکارونی رشته ای مرتکب می شوند؛ اشاره می کنیم:

 • جوش آوردن آب ماکارونی در قابلمه کوچک (عدم پختگی کامل)
 • اضافه کردن روغن به آب ماکارونی در حال جوش
 • اضافه نکردن نمک به آب ماکارونی
 • پخت ماکارونی بر اساس زمان درج شده بر روی بسته آن
 • آبکش کردن و شستن ماکارونی

به عنوان توضیح بیشتر باید اضافه کرد که افزودن نمک نه تنها مانع چسبندگی رشته های ماکارونی در حال جوش می شود؛ بلکه باعث می شود که مقداری از نمک به خورد ماکارونی رفته و در نهایت آن را خوشمزه تر کند.
بالعکس، افزودن روغن، کار چندن خوشایندی نبوده و مانع چسبیدن مواد ماکارونی به آن می شود.

یکی از مهم ترین اشتباهاتی که افراد در هنگام آماده کردن ماکارونی، مرتکب می شوند؛ این است که از زمان پخت درج شده بر روی بسته ماکارونی پیروی می کنند؛ در حالی که معمولاً آماده سازی اولیه این خوراکی به زمان کمتری نیاز دارد.
شستن ماکارونی نیز اشتباه بزرگی است که بخش قابل توجهی از مردم مرتکب می شوند. این کار باعث می شود؛ بخشی از خاصیت ماکارونی از دست برود؛ اما در صورت عدم انجام این کار در نهایت مواد آماده شده، بهتر به خورد ماکارونی رفته و طعم آن لذیذتر خواهد شد.

مدل های مختلف ماکارونی رشته ای

ماکارونی رشته ای 700 گرمی از جمله محصولات غذایی تهیه شده از خمیر آرد گندم به شمار می رود. 
به طور معمول از نوعی آرد گندم سخت آسیاب (همان آرد سمولینا) برای تولید ماکارونی خشک استفاده می کنند.

انواع و اقسام ماکارونی های موجود در بازار را می توان به دو دسته رشته ای و شکل دار تقسیم نمود. هر کدام از اینها به نوبه خود متنوع می باشند. مثلاً ماکارونی های شکل دار، ممکن است حالت فنری، صدفی، پاپیونی یا فتوچیتی داشته باشند.

با وجود تنوع ماکارونی از لحاظ شکل ظاهری، هنوز هم نمونه های رشته ای پرطرفدارتر هستند؛ به طوری که شنیدن نام ماکارونی اغلب مردم را به یاد رشته های باریک زرد رنگ می اندازد؛ البته ناگفته نماند که این نمونه نیز به نوبه خود مدل های مختلفی دارد.

هر مدل ماکارونی رشته ای از جنبه های زیر با سایر نمونه های مشابه فرق دارد:

 • کیفیت و نوع مواد اولیه
 • طعم دار یا رنگی بودن ماکارونی رشته ای
 • میزان ضخامت رشته های ماکارونی
 • محل تولید ماکارونی
 • مارک یا برند محصول
 • نوع بسته بندی ماکارونی رشته ای، حجم و شکل ظاهری آن

به عنوان توضیح بیشتر، باید اضافه کرد که برخی از ماکارونی های رشته ای 700 گرمی ، بسیار ظریف بوده و از لحاظ ضخامت، تفاوت چندانی با ورمیشل ندارند؛ در حالی که بعضی از مدل های این محصول، بسیار ضخیم هستند؛ همچنین برخی از آنها شبیه نوارهای باریک می باشند؛ طبیعتاً رشته های حجیم تر به زمان بیشتری جهت آماده سازی نیاز دارند؛ اما لازم به ذکر است که رشته های متوسط ماکارونی پر طرفدارتر سلیقه های بیشتری را پوشش می دهند.

اقسام مختلف ماکارونی رشته ای ۷۰۰ گرمی

اقسام مختلف ماکارونی رشته ای ۷۰۰ گرمیاقسام ماکارونی رشته ای را از جنبه های مختلف می توان مورد بررسی قرار داده و آنها را دسته بندی نمود؛ به عنوان مثال می توان به وجود وزن های مختلف بسته های ماکارونی اشاره کرد.

ارقام مختلف ماکارونی رشته ای از لحاظ وزن عبارتند از:

 • ماکارونی های 400 گرمی
 • انواع ماکارونی رشته ای 500 گرمی
 • ماکارونی 600 گرمی
 • ماکارونی رشته ای 700 گرمی
 • ماکارونی 900گرمی

در این میان به نظر می رسد که نمونه های 700 گرمی و 500 گرمی رایج تر هستند.

نکته شایان ذکر، این است که به عنوان مثال ماکارونی های رشته ای 700 گرمی را می توان بر اساس نوع برند، طعم و سایر ویژگی ها دسته بندی کرد.
700 گرم، اندازه استانداری می باشد که معمولاً برای خانواده های چهار تا شش نفره مناسب است. به همین علت در میان اوزان مختلف، این نمونه ها پرفروش تر می باشند.
یک بسته از این ماکارونی را می توان برای وعده های ناهار و شام تهیه کرد. به کار بردن گوشت، رب گوجه به همراه سبزیجات تا حدودی به سلیقه و ذائقه افراد بستگی دارد؛ اما آنچه در کشور ما بیش از هر چیز رایج است؛ مزه دار کردن ماکارونی رشته ای با سس حاوی رب گوجه فرنگی، گوشت یا سویا، پیاز و سبزیجاتی مثل قارچ می باشد.

راز خوشمزگی ماکارونی رشته ای

راز ماکارونی رشته ای از لحاظ میزان خوشمزگی را از دو جنبه کلی می توان بررسی نمود؛ یکی از لحاظ روش تهیه و آبکش کردن ماکارونی و دیگری به کار بردن صحیح مواد جهت تهیه یک سس خوشمزه.

پیش از این تا حدودی در مورد اشتباهات رایج پخت ماکارونی صحبت شد.
در اینجا مهم ترین مراحل تهیه ماکارونی خوشمزه را به صورت خلاصه، شرح می دهیم:

 • جوش آوردن آب در قابلمه مناسب
 • افزودن مقدار کمی نمک به آب در حال جوش
 • اضافه کردن ماکارونی های رشته ای به آب جوش
 • آبکش کردن ماکارونی پس از نرم شدن (البته نه به طور کامل)
 • سرو کردن ماکارونی با سس دلخواه

یکی از مهم ترین رازهای درست کردن ماکارونی رشته ای 700 گرمی خوشمزه، این است که اجازه دهیم؛ مواد آماده شده، کاملاً به خورد ماکارونی بروند. به همین علت، توصیه می شود؛ در هنگام آبکش کردن، آب ماکارونی را به طور کامل دور نریخته و آن را با آب شستشو ندهیم؛ همچنین باید اضافه کرد؛ که گرم بودن ماکارونی باعث جذب سس شده و در نتیجه طعم غذا بهبود می یابد.

لازم به ذکر است که به کار بردن قابلمه کوچک جهت جوش آمدن سریع تر آب، ممکن است؛ موجب چسبندگی رشته های ماکارونی و همچنین عدم پخت صحیح آن گردد. در نتیجه غذای نهایی، چندان دلچسب نخواهد بود. به همین علت در بخش پنج اشتباه رایج، این مسئله به عنوان مورد اول بیان شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما